AGROSERVIS TRADING a.s.

Společnost AGROSERVIS TRADING a.s. patří s výměrou přes 15 500 ha k největším zemědělským podnikům u nás. Hospodaří v oblasti Znojma a Pohořelic a  specializuje se na výrobu obilovin, olejnin, a kukuřice na zrno. V živočišné výrobě se specializuje na chov prasat a výkrm býků.

Dvounápravové výměnné systémy

Na přelomu let 2004 a 2005 zakoupila společnost tři hydraulicky odpružené výměnné systémy Annaburger HTS 22.79 s překládacími nástavbami o objemu 28 m3. V letech 2006 až 2013 byly zakoupeny další 4 výměnné systémy s cisternami, korbami, rozmetadlem Teleliner, další překládací nástavbou a s plošinou na převoz vaků. Podvozek s plošinou byl osazen hydraulickou rukou pro nakládku vaků do secího stroje.

Třínápravové výměnné systémy

V roce 2014 byl zakoupen třínápravový výměnný systém Annaburger HTS 33.79 s cisternou o objemu 24 m3 a překládací nástavbou o objemu 36 m3. V roce 2017 přibyl druhý identický podvozek s nástavbou Teleliner.

Návěsy

V roce 2008 zakoupila společnost dva třínápravové návěsy Annaburger HTS 29.14. Návěsy jsou s parabolicky odpruženým podvozkem, s pneumatikami Michelin 560/60 R22,5 a bez nuceného řízení. Jsou to ideální prostředky pro odvoz obilí a kukuřice od překládacích vozů

Cisterny

Společnost používá dvě jednoúčelové cisterny HTS 22.27 o objemu 18 m3. Jedna cisterna se používá výhradně k dovozu vody a DAMu k samochodným postřikovačům John Deere. Cisterna má speciální plošinu s plnícím zařízení Handler. Druhá cisterna je vybavena radličkovým aplikátorem Konskilde a je využívána k okamžitému zapravení kejdy do půdy. Na jaře pak přihnojuje obilí pomocí hadicového aplikátoru.

Překládací vozy

AGROSERVIS TRADING patří k průkopníkům v provozu překládacích vozů v ČR kterékoliv značky. U Annaburgeru se jednalo o prvního zákazníka standardního provedení překládacího vozu. Se čtyřmi dvounápravovými překládacími nástavbami a jednou třínápravovou a jedním dvounápravovým vozem jsou největším uživatelem překladačů Annaburger v ČR. Překládací vozy jsou maximálně využité, na jaře při navážení hnojiv k rozmetadlům, v létě při sklizni obilí a na podzim při dalším přihnojení a při sklizni kukuřice na zrno.