Nákupní košík je prázdný

AGRO Poříčí s.r.o.

Společnost AGRO Poříčí s.r.o. hospodaří asi na 1650 ha zemědělské půdy v oblasti okolo Benešova. Zaměření firmy je zatím především na rostlinnou výrobu, kdy podnik na 850 ha pěstuje obiloviny, 250 ha tvoří kukuřice na zrno,60 ha kukuřice na siláž,250 ha řepky a 130 ha luk. V současnosti začíná podnik s chovem brojlerů a výkrmem býků. Dopravní techniku Annaburger zakoupila společnost AGRO Poříčí s.r.o. září roku 2004. Na dvoře společnosti se objevil nejnovější výměnný podvozek Annaburger Multi Land Plus HTS 20.79 s korbou a rozmetací nástavbou. Podvozek s rozmetací nástavbou o objemu 17 m3 nahradí 3 kusy starých rozmetadel RUR 5. Podle slov ředitele firmy pana Dvořáka došlo k značnému snížení nákladů na rozmetání hnoje, aplikace hnoje je navíc kvalitnější s menším množstvím kolejí. V Poříčí používají rozmetadlo především pro rovnoměrnou aplikaci drůbežího hnoje a podestýlky. Tímto způsobem budou v budoucnosti hnojit asi 40% ploch. Podvozek s korbou je využíván pro odvoz obilí a senáží. I když je zatím technika Annaburger v podniku krátkou dobu s funkčností a výkonem jsou v podniku spokojeni.