Novinky » Další kejdový samochod zásobovaný přívoznými cisternami Annaburger...

Další kejdový samochod zásobovaný přívoznými cisternami Annaburger...

16.03.2015

Cisterna holandského výrobce je opravdovým speciálem na kejdu. Vyznačuje se mnoha technickými prvky, které jsou nevídané u běžně dodávaných strojů, například roztahovatelnou nápravou. Stroj je převážně vyráběn pro německý trh, omezeně i pro holadnský, kde je ale takový stroj příliš velký. Bohatou výbavu podtrhuje také značná pořizovací cena. V době aplikace byla cisterna vybavena botkovým aplikátorem Bomech o záběru 12 metrů.

Samotná cisterna však postrádá smysl bez dostatečného přívozu. V době aplikace byla souprava zásobována čtyřmi přívoznými cisternami, z nichž dvě byly cisterny Annaburger HT 24.27 o objemu 21 m3. I když kubatura aplikátoru je identická, často ani není veškerý objem vyčerpán a kubatura přívozné cisterny je dostatečná. Díky pokrokovému sledování techniky u zákazníka, kde probíhala aplikace, se nám podařilo dozvědět zajímavá data o spotřebách paliva na kubík, kde se prokázalo, že objem přívozné cisterny je spíše vedlejší faktor. Důležitější byly faktory ovlivňující spotřebu traktoru, tedy  typ převodovky, výkon motoru, ale i hmotnost cisterny a obutí.

Přívozné cisterny Annaburger jsou v České republice velice populární. Počet prodaných cisteren se pomalu blíží padesátce. Víceméně každý samochodný aplikátor kejdy v ČR u sebe používal či používá přívozné cisterny Annaburger. Výraznou výhodou přívozných cisteren HT 24.27 je skvělý poměr cena vs. výkon, což zajišťuje nízké náklady na převezený a tudíž i aplikovaný kubík. Proti klasickým návěsným cisternám se tato cisterna vyznačuje nízkou hmotností, což se opět promítá do spotřeby paliva.

I když firma Annaburger nabízí již přívozné cisterny o objemu 24 a 27 m3, tak klasické "jednadvacítky" budou hrát stále velkou roli v přívozu kejdy v ČR. Tyto cisterny se také postupně rozšiřují do segmentu dovozu vody a DAMu k postřikovačům.zpět na novinky »

Máte-li o zájem o zasílání novinek do vaší emailové schránky, registrujte si newsletter.

Komoditní burza

Pšenice změna {value}%
Oves změna {value}%
Kukuřice změna {value}%
Řepka změna {value}%
Telata změna {value}%
Hovězí změna {value}%
Vepřové maso změna {value}%
Mléko změna {value}%

Jaké bude počasí?


Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat informace o změnách na našich stránkách, o nových produktech a výstavách, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás