Novinky » Krampe Big Body 900 pracuje ve Višňové

Krampe Big Body 900 pracuje ve Višňové

04.09.2014

V zimních měsících tohoto roku se  naskytla příležitost přeprodat jeden z dříve prodaných návěsů Krampe Big Body 900 z roku 2011. Jelikož byl návěs minimálně používaný a cena byla příznivá, zájemců bylo mnoho a času málo. Případ nás stavěl i před morální otázku, neboť návěs s 9m dlouhou korbou a malými koly není vhodný do každých podmínek a chtěli jsme, aby nový zákazník byl s návěsem velmi spokojen a neměl problémy.

Přeprodat návěs do Višňové se od začátku jevilo jako nejlepší varianta. Velký návěs s malými koly je přímo předurčen k dopravě obilí od překládacího vozu, což se ve Višňové praktikuje celou sklizeň obilí i kukuřice na zrno. Pro sklápění takto dlouhého návěsu, navíc na parabolických pružinách, je potřeba rovná a tvrdá plocha. Toto moderní posklizňová linka (patrně největší v ČR) v Hostěradicích bez problémů splňuje. Ze jmenované výbavy je jasné, že návěs není vyloženě vhodný pro odvoz megalomanského množství silážní kukuřice, i když ho k tomu jeho objem předurčuje. Ve Višňové se siláž či senáž dělá v menším množství, takže ani to zde nebude problém. Je jasné, že spousta prodejců by se takovými myšlenkami vůbec nezabývala, ale to nikdy nebylo a nikdy nebude motto naší firmy. 

Návěs Big Body 900 má tedy základní objem 30 m3, pro senáž a siláž jsou k dispozici 80 cm vysoké nástavky. Ve Višňové si na obilí udělali nástavky menší, aby vůz nebyl tak přetěžován. Návěs je obut do pneumatik Michelin Cargo XBib 560/60 R22,5, má oj odpruženou gumovým silentblokem a náběžnou nápravu ADR.

Návěs jsme zachytili při odvozu obilí od sklízecích mlátiček. Zrovna v den naší návštěvy byl překládací vůz nasazen u jiné skupiny. Návěs byl agregován s traktorem John Deere 7280R, se kterým tvořil ideální soupravu.

V současné době je návěs nasazen při sklizni silážní kukuřice a za 3 týdny ho čekají druhé žně - sklizeň kukuřice na zrno.zpět na novinky »

Máte-li o zájem o zasílání novinek do vaší emailové schránky, registrujte si newsletter.

Komoditní burza

Pšenice změna {value}%
Oves změna {value}%
Kukuřice změna {value}%
Řepka změna {value}%
Telata změna {value}%
Hovězí změna {value}%
Vepřové maso změna {value}%
Mléko změna {value}%

Jaké bude počasí?


Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat informace o změnách na našich stránkách, o nových produktech a výstavách, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás