Novinky » Další cisterna Annaburger HTS 33.27 ve společnosti Mydlářka a.s.

Další cisterna Annaburger HTS 33.27 ve společnosti Mydlářka a.s.

16.07.2014

Cisterny Annaburger HTS 33.27 mají velice bohatou základní výbavu. Objem 24 m3, hydropneumaticky odpružené nápravy a oj, nucené řízení náprav, zvedatelná náprava, K 80, komfortní elektrohydraulika, 10t nápravy BPW. To vše je v základní ceně cisterny! Oba stroje v Mydlářce jsou navíc doplněny o vzduchové míchání, stranový a horní otvor, dvanáctimetrový hadicový aplikátor s řezacími hlavami Dosimat a cisterny jsou obuty do penumatik Michelin Cargo Xbib 650/65 R30,5.

Výbavu cisterny může leckdo považovat za celkem chudou. Vždyť se najdou tridemy v České republice s bohatší výbavou, většími pneumatikami, širšími aplikátory a dalšími prvky. Ale vždy platilo, že v jednoduchosti je síla. A i dle vyjádření řidičů, je taková výbava ideální. Pneumatiky 650/65 R30,5 jsou přijatelné velikosti. Cisterna se na poli tolik neboří, ale zároveň je přijatelná šířka stroje a opotřebení pneumatik na cestě. Širší kola jsou dražší, trpí více nápravy a je větší valivý odpor při cestách na silnici. 12m hadicový aplikátor je dle slov obsluh někdy až příliš. Původní cisterny měly devítimetrové. Je nutné vzít v potaz, že cisterny tráví hodně času na nerovných silnicích, kde složité hadicové aplikátory velmi trpí. Pole jsou v oblasti Benešova také kopcovité, a použití například 24m aplikátorů je tady téměř nemožné. Rozhodně se to za tu cenu nevyplatí.

V Mydlářce dlouhou dobu používali výměnný systém HTS 22.79 s cisternou o objemu 18 m3 a tři tridemy HTS 29.27 o objemu 21 m3. Starší cisterny byly postupně nahrazovány a dnes v Mydlářce zbyly tři Annaburgery. Poslední HTS 29.27 a dvě HTS 33.27. Ostatní cisterny byly přesunuty do podniků v rámci holdingu Rabbit Trhový Štěpánov.

Cisterna HTS 33.27, která byla uvedena do provozu v loňském roce, vyaplikovala za rok odhadem 40 000 m3 kejdy a digestátu. Obsluha si pochvaluje především skvělé jízdní vlastnosti díky nucenému řízení náprav. Obě cisterny jsou agregovány s traktory Fendt 828 Vario. Obě cisterny dodala a servisuje firma Daňhel Agro a.s. ze svého střediska ve Lbosíně.

Přejeme společnosti Mydlářka a.s. mnoho spokojenosti s cisternami Annaburger.