Novinky » Annaburger na Dni otevřených dveří společnosti Daňhel Agro a.s.

Annaburger na Dni otevřených dveří společnosti Daňhel Agro a.s.

28.05.2014

Firma Daňhel Agro a.s. patří dlouhodobě mezi nejlepší prodejce techniky Annaburger. Ze svých středisek v Týně nad Vltavou a ve Lbosíně u Divišova zajišťuje nejen samotný prodej, ale i kvalitní servis. Zájemcům poskytuje i služby zemědělskou technikou od klasických polních prací až po sklizeň obilí, senáží a siláží. I ve službách provozuje nemálo strojů Annaburger. V letošním roce se firmě Daňhel v prodeji Annaburgerů daří a ještě několikrát se v nejbližší době o ní zmíníme na našich stránkách.

Den otevřených dveří byl poznamenán nepřízní počasí, ale to nezabránilo hojnému počtu návštěvníků, aby si našli cestu do Týna nad Vltavou. K vidění byly traktory John Deere o výkonu od 100 do 600 koní, sklízecí mlátičky, řezačky, lisy, samochodný postřikovač, technika na zpracování půdy Lemken a další stroje. Že se firma Daňhel stará o své zákazníky precizně bylo zřejmé i z faktu, že areál firmy navštívil velký počet žáčků přilehlých základních škol, kterým byla ukázána veškerá zemědělská technika a dostali tak první lekce z toho, jak pěstovat obilí a chovat zvířata a jaké stroje se k tomu používají. Zákazníky je totiž nutné opečovávat již od útlého věku.Pro návštěvníky byly připraveny odborné přednášky o vystavené technice, a také výborné pohoštění v podobě grilovaných prasátek a výborných jeleních klobás. Pro milovníky adrenalinu bylo připravené svezení vozítky Gator.

Z techniky Annaburger byl vystaven jednoúčelový návěs HTS 22.12. Tento návěs je nejpopulárnější z produkce naší firmy. Korba je 7 m dlouhá, 1,8m vysoká, objem tedy činí 29 m3. Podvozek byl již klasicky hydropneumaticky odpružen, pneumatiky jak jinak než Michelin 600/55 R26,5. Vůz je vybaven také plachtou a senážními nástavky o výšce 550 mm. Návěs byl zapřažen za traktor John Deere 6210R a celá tato souprava patří od letošního jara panu Šanjberkovi ze střeních Čech. Jedná se o ideální soupravu lehkého traktoru a největšího návěsu na dvou nápravách. Stále častěji uvádíme na našich stránkách, že toto je budoucnost zemědělské dopravy.

Druhým vystaveným strojem bylo kombinované rozmetadlo hnoje HTS 29.07 Teleliner v provedení jako senážní vůz. Při rozmetání stroj používá tříválcové rozmetací ústrojí, které rozhodí materiál na šířku až 24 metrů. Podvozek je hydropneumaticky odpružen a je vybaven nuceným řízení náprav. Za povšimnutí stojí i obutí Michelin 710/50 R26,5. Vůz je vybaven mechanickým ryhlovyprazdňováním, které zajistí vyprázdnění vozu za cca 1 minutu. Objem vozu v provedení rozmetadlo je cca 21 m3, v provedení senážní vůz pak přes 35 m3.

Děkujeme firmě Daňhel Agro a.s. za pozvání a pohoštění na této povedené akci a těm, kteří se nemohli do Týna podívat, snad postačí velmi povedené video.