Novinky » Další aplikační Xerion uveden do provozu na Vysočině

Další aplikační Xerion uveden do provozu na Vysočině

10.04.2013

V posledních letech díky rozmachu bioplynových stanic stoupá i poptávka po profesionální aplikaci digestátu v co nejkratším čase. Často je požadavek i na aplikaci do porostu kukuřice. Velkých výkonů při aplikaci do porostu jsou schopny samojízdné aplikátory kejdy, kterých je v provozu v ČR již několik kusů. Nejnovější přírůstek mezi nimi je upravený Claas Xerion 3800. Traktor je vybaven rotačním pístovým čerpadlem Vogelsang a nasávací rukou pro rychlé spojení s přívoznou cisternou. Dále nese nádrž o objemu 12 000 litrů. K aplikaci bude sloužit pětimetrový talířový podmítač Lemken Heliodor, radličkový kypřič Konskilde o záběru 5,65 m a samozřejmě i hadicový aplikátor o záběru 12 metrů s možností aplikace i při záběru 9 metrů.

Velké množství aplikačního nářadí umožní pružně reagovat na potřeby zákazníků a dále se tim zvýší roční využití stroje. U tak výkonných strojů není možné pracovat bez dostatečně výkonného přívozu materiálu. V praxi se často používají přívozné cisterny Annaburger HT 24.27 o objemu 21 kubíků. I když traktorová souprava s přívoznou cisternou na velké vzdálenosti ztrácí oproti kamionové soupravě, v manévrovacích a manipulačních schopnostech ji výrazně předčí. Dovézt rychle a levně materiál k aplikátoru je jedna věc, bezpečně soupravu otočit bez výrazného poškození pozemku je věc druhá. Také tento Xerion bude pracovat v lince se čtyřmi přívoznými cisternami Annaburger HT 24.27.

Zajímavostí je, že se jedná již o třetí Xerion, který bude pracovat v režii Agroslužeb Žďár nad Sázavou. Je vidět, že tento způsob aplikace kejdy a digestátu se osvědčil a má budoucnost. Přejeme mnoho úspěchů s novým aplikátorem!

 zpět na novinky »

Máte-li o zájem o zasílání novinek do vaší emailové schránky, registrujte si newsletter.

Komoditní burza

Pšenice změna {value}%
Oves změna {value}%
Kukuřice změna {value}%
Řepka změna {value}%
Telata změna {value}%
Hovězí změna {value}%
Vepřové maso změna {value}%
Mléko změna {value}%

Jaké bude počasí?


Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat informace o změnách na našich stránkách, o nových produktech a výstavách, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás