Novinky » Na převoz tekutých hnojiv typu DAM jen laminátová cisterna ve speciální úpravě s díly z nerezu

Na převoz tekutých hnojiv typu DAM jen laminátová cisterna ve speciální úpravě s díly z nerezu

29.12.2012

Jen laminát na přepravu DAMU, ocelová cisterna nemá smysl...

Na různých webových stránkách různých firem čteme ,že dodávají žárově pozinkované cisterny se speciální úpravou vnitřního lakování. Tato verze v praxi nefunguje, zvláště u cisteren ,které pracují i s kejdou. Stačí kámen v nádrži a lak je poškozen. Navíc většina z nátěrů, které firmy používají jsou tak levné, že nemohou fungovat.

Laminát se prověřil v našich podmínkách již od roku 1978 u cisteren HTS 100.27. Firma Annaburger neustále pracuje na vylepšévání svých cisteren i směrem k speciálním modelům jen na vodu a DAM. Jak je vidět na obrázcích, najdete na cisternách Annaburger jen laminát nebo nerez. Vše je dotaženo tak daleko, že přetlakové ventily vývěvy jsou z nerezového materiálu. Zde nelze dělat kompromisy.

Jaká je optimální velikost cisterny na DAM.

Vzhledem k hustotě materiálu 1,3 t /m3 je třeba počítat s maximálním objemem cisterny 15 m3. Cisterna o objemu 15 m3 veze 19,5 t DAMu,což je extrém. Zde Annaburger nabízí silnější nápravy, rozchod kol 1,8 m, kola s ráfkem 26,5". Na výber jsou hydropneumaticky odpružené nápravy a oj.

V tomto kontextu je neskutečné, že jsou na trhu prodejci, kteří u cisterny o objemu 25 m3 nabízí sadu na přepravu tekutých hnojiv. Objem 25 m3 x 1,3 t/m3 = 32,5 t.  Při celkové hmotnosti třínápravové cisterny 27 t je to neskutečný extrém. Reklama vše nesnese. V praxi se toto přetížení cisterny brzy někde projeví.

 zpět na novinky »

Máte-li o zájem o zasílání novinek do vaší emailové schránky, registrujte si newsletter.

Komoditní burza

Pšenice změna {value}%
Oves změna {value}%
Kukuřice změna {value}%
Řepka změna {value}%
Telata změna {value}%
Hovězí změna {value}%
Vepřové maso změna {value}%
Mléko změna {value}%

Jaké bude počasí?


Registrace newsletteru

Chcete-li pravidelně dostávat informace o změnách na našich stránkách, o nových produktech a výstavách, potom vyplňte následující formulář a veškeré informace budou chodit pohodlně do vaší e-mailové schránky.

Registrovat

Prohlédněte si archiv novinek »

Kontaktujte nás