Novinky » Ve společnosti ZS Skalsko a.s. pracuje od jara nová transportní cisterna Annaburger HTS 29.27

20.06.2012

Posílení logistiky.....

Společnost ZS Skalsko a.s. vlastní společně se společností ZS Bukovno jednu velkou bioplynovou stanici a v letošním roce rozjel provoz vlastní bioplynové stanice ve Skalsku. I když podnik vlastní tři cisternové nástavby Annaburger na výměnném systému, podmínkám nové bioplynové stanice již tato kapacita nestačila.  Na slovo přišla velice oblíbená třínápravová cisterna Annaburger HTS 29.27 o objemu 21 m3.  Tato cisterna je vybavena elektrohydraulickým ovládáním a je kdykoliv dovybavitelná tříbodovým závěsem a jakýmkoliv aplikátorem. V první fázi slouží cisterna k dovotu kejdy na kraj pole a k občasné aplikaci před setím plodin na jaře.

Jak je ve Skalsku normální, všechny vozy jsou vybaveny komfortním hydropneumatickým odpružním náprav BPW se zvedatelnou nápravou. Koncept Annaburger funguje velice dobře u modelu 29-30 t celkové hmotnosti i s náběžně řiditelnou nápravou,což se osvědčilo i ve Skalsku, kde mají s podobnými nápravami jeden výměnný systém HTS 29.79.

Zajímavostí je agregovaný traktor Case IH CVX o výkonu 200 k , který v podobných cisternách pracuje také v řadě podniků ve východním Německu.

Povedené fotografie pořídil kolega ing.Michael Málek.